iPadide haldamisest

Kui keegi on midagi välja mõelnud ja aastatega lihvinud selle toimivaks lahenduseks, siis ega teised ei pea nullist alustama.
Vasta
Milana
Postitusi:56
Liitunud:E Nov 12, 2018 2:14 pm
iPadide haldamisest

Postitus Postitas Milana » N Mär 07, 2019 1:17 pm

iPadide keskhaldamiseks (st. äppide installeerimine ja deinstalleerimine, äppide lubamine/keelamine, tunnipõhine piiramine (nt lubatud on ainult "oppematerjal.ee" url, Web äppide loomine keskselt jms) on tarvis üht või kaht baasteenust: Apple VPP ja Apple DEP (Guugelda lähemalt).


Ehk et kui keegi otsib iPadide keskhaldust ja leiab Cisco Meraki (minu andmetel parim vabavaraline lahendus), Tabpiloti, Google Classroomi või mõne muu "asja", mis peaks justkui kõik heaks tegema, siis teadke, et Apple DEP ja Apple VPP pole eestis ametlikult saadaval ning kuna need baasfunktsioonid siin ei tööta, siis me ei saa ülalloetletud tarkvarade puhul rääkida otseselt keskhaldusest (parandage mind, kui eksin).

Seega, PÄRIS keskhalduseks on vaja neid baasteenuseid - VPP ja DEP. Minuga võttis Apple Foorumisse püstitatud teema põhjal ühendust Hollandi firma (https://jimmy.company/en/home/) ning nende loogika on selline, et nad müüvad meile oma tarkvara, olles oma maal legaliseerinud Apple DEP ja VPP Business-konto. Ning et kooli jaoks arve tasumine veel lihtsam oleks, siis vahendab Eesti partner meile arvet. Tulemuseks on see, et meie iPadid on alla 1 eur /device/kuu keskhalduses ja äppide lisamine-haldamine pole enam käsitöö, samuti ei trolli õpilased enam seadmeid oma suva järgi.

Ei kiida teenust taevani, oma lapsehaigused sellel on, kuid suures plaanis on selle raha eest kontrast tohutu, kui enne tegin 35 iPadi äppide installid käsitsi, siis nüüd on nendega majandamine automaatne. Kel huvi, võib otse mulle kirjutada, saan viia kokku Eesti edasimüüja ning JimmyCompany endaga: it@tammegymnaasium.ee.

Mathias Mõttus

Vasta